Aluminiowe systemy okienno drzwiowe

Oferujemy również drzwi i witryny wykonane z aluminium, których producentem jest Ponzio Polska Sp. z o.o. – firma znajdująca się w czołówce firm sprzedających systemy aluminiowe.

PE 40

System bez izolacji termicznej stosowany do konstrukcji wewnętrznych – lekkich ścianek i przeszkleń, drzwi nakładkowych. W systemie stosowany jest rowek okuciowy „euro”, co pozwala na stosowanie szerokiej gamy akcesoriów. Możliwe jest stosowanie wielu wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych: z szeroką belką lub skrzydłem ciętym pod kątem 45 stopni, bez progu lub z progiem. Głębokość konstrukcyjna wynosi 40mm, a zakres szklenia to od 1 do 23 mm.

PT 50

System okienno-drzwiowy bez izolacji termicznej. Stosowany do zabudowy wewnętrznej – boksów kasowych, gablot, ścianek działowych, drzwi przesuwnych wahadłowych oraz dymoszczelnych. Pozwala na stosowanie wypełnień szklanych, paneli aluminiowych, wypełnień typu „sandwich”. Jest to system przeznaczony do stosowania zarówno do drzwi przymykowych jak i współpłaszczyznowych z zawiasem wrębowym. Głębokość konstrukcyjna wynosi 52-60 mm.

PT 52

System okienno-drzwiowy z izolacją termiczną przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, wymagających izolacji termicznej. Zastosowanie specjalnych przekładek termicznych zapewnia prawidłowe odwodnienie konstrukcji. System umożliwia „wpięcie” okien i drzwi do systemów fasadowych oraz udostępnia wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.

PE 52

Trzykomorowy system okienno-drzwiowy z izolacją termiczną przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, wymagających izolacji termicznej. Cechuje się estetyką i ekonomią, a jednocześnie zapewnia wysoki standard użytkowania i doskonałe właściwości izolacji termicznej. Stosowany w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Trzykomorowa konstrukcja umożliwia stosowanie systemu do konstrukcji dużych gabarytów. Istnieje też możliwość wykonania konstrukcji łukowych. System umożliwia zastosowanie bardzo szerokiej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż Głębokość konstrukcyjna dla ościeżnic wynosi 52 mm, a dla skrzydeł 60 mm. Pozwala na stosowanie okuć z rowkiem „euro” oraz PVC.

PT 60

Trzykomorowy system okienno-drzwiowy izolowany termicznie przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, wymagających izolacji termicznej. Charakteryzuje się zwiększoną sztywnością profilu, dzięki czemu możliwe jest stosowanie systemu do konstrukcji dużych gabarytów. Umożliwia wykonywanie drzwi jedno i dwuskrzydłowych otwieranych na zewnątrz i wewnątrz. Montaż akcesoriów jest bardzo prosty, co przyspiesza tworzenie konstrukcji.

PE 60

Trzykomorowy system okienno-drzwiowy izolowany termicznie przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, wymagających izolacji termicznej. Z porównaniu do systemu PE 52 oferuje szerszą przekładkę termiczną oraz dwukomponentową uszczelka centralna, co przekłada się na lepsze parametry termiczne. Charakteryzuje się zwiększoną sztywnością profilu, dzięki czemu możliwe jest stosowanie systemu do konstrukcji dużych gabarytów. Umożliwia wykonywanie drzwi jedno i dwuskrzydłowych otwieranych na zewnątrz i wewnątrz. Montaż akcesoriów jest bardzo prosty, co przyspiesza tworzenie konstrukcji. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic wynosi 60 mm, a dla skrzydeł 68 mm.

PE 68 okna

Trzykomorowy system okienny izolowany termicznie z rowkiem okuciowym „euro”. Zapewnia dużą sztywność, dzięki czemu może być stosowany do konstrukcji dużych gabarytów. Wyposażony jest w specjalne elementy uszczelniające, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania okapników. Możliwe jest wykonanie połączeń narożnych zagniatanych jak i skręcanych. Szersza niż w systemie PE 60 przekładka termiczna i dwukomponentowa uszczelka gwarantują uzyskanie wysokich parametrów termicznych. Istnieje możliwość dodatkowego zwiększenia termoizolacyjności profilu przez zastosowanie specjalnych wkładów izolacyjnych. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic wynosi 68 mm, a dla skrzydeł 76 mm.

PE 68 drzwi

Trzykomorowy system izolowany termicznie przeznaczony do wykonywania konstrukcji drzwiowych. Możliwe jest wykonanie połączeń narożnych zagniatanych jak i skręcanych. System posiada konstrukcję profili współpłaszczyznowych oraz możliwość zastosowania listew przyszybowych do rowka w standardzie „euro”. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 68 mm.

PE 78 okna

System czterokomorowy z rowkiem okuciowym w standardzie „euro” przeznaczony do stosowania w konstrukcjach o szczególnie wysokich wymaganiach izolacyjności termicznej. Dzięki konstrukcji czterokomorowej i zastosowaniu dodatkowych wzmocnień system charakteryzuje się dużą sztywnością i wytrzymałością, i może być stosowany do konstrukcji o dużych gabarytach, a także do konstrukcji łukowych. Głębokość konstrukcyjna dla ościeżnic wynosi 78 mm, a dla skrzydeł 86 mm.

PE 78 drzwi

System czterokomorowy z rowkiem okuciowym w standardzie „euro” przeznaczony do stosowania w konstrukcjach o szczególnie wysokich wymaganiach izolacyjności termicznej. Zaliczany jest do najbardziej energooszczędnych rozwiązań spośród tego typu konstrukcji. Dzięki konstrukcji czterokomorowej i zastosowaniu dodatkowych wzmocnień system charakteryzuje się dużą sztywnością i wytrzymałością, i może być stosowany do konstrukcji o dużych gabarytach. W systemie zastosowano różnorodne rozwiązania progowe, które doszczelniają próg i odprowadzają wodę na zewnątrz. Głębokość konstrukcyjna dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 78 mm.

NT 78EI

Trzykomorowy system przeznaczony do wykonania zewnętrznych i wewnętrznych przegród przeciwpożarowych. Możliwe jest również wykonanie konstrukcji dymoszczelnych. System wyposażony jest w dwa wkłady ogniochronne: gipsowe i glinokrzemianowe. Dzięki dodatkowych wzmocnieniom możliwe jest stosowanie w konstrukcjach o dużych gabarytach. Istnieje również możliwość wykonywania konstrukcji łukowych. System pozwala na wykonanie jedno i dwuskrzydłowych drzwi otwieranych na zewnątrz jak i do wewnątrz. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł to 78 mm.

PW 93 WOOD

System będący połączeniem aluminium i drewna. Umożliwia wykonanie różnorodnych konstrukcji, np. okna dwuskrzydłowe, rozwierne, uchylno-rozwierne, uchylne. W systemie tym zastosowano nakładki drewniane z drzewa o bardzo dobrej jakości i odporności na warunki zewnętrzne. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 70-93 mm, co poprawia izolacyjność termiczną systemu.

PE 68 HI

Odmiana systemu PE 68, który posiada konstrukcję podobną do systemu okiennego PE 68. Zaletą tego systemu jest zwiększona izolacyjność termiczna, dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów izolacyjnych.

PE 78 HI

Odmiana systemu PE 78, o czterokomorowej konstrukcji. Przeznaczony jest do stosowania w konstrukcjach o bardzo wysokich wymaganiach izolacyjności termicznej, a poprzez zastosowanie specjalnych wkładów uzyskuje się jeszcze lepsze parametry.